Logo animace

Dětská jóga

Jóga dává dětem stejně jako dospělým nejen větší pružnost, pohyblivost, pevné svaly, lepší držení těla, ale zlepšuje koordinaci a smysl pro rovnováhu. Správně prováděná jóga rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá lepšímu sebepoznání dítěte, snímá i pocit napětí, stresu, učí koncentraci a vnitřní disciplíně.

Jógové polohy vycházejí z přirozených pohybů nejrůznějších zvířat z přírody. Ta právě děti obdařila zvědavostí, barvitou představivostí, díky níž dokážou s nadšením napodobovat - instinkt je přitahuje k pohybovým aktivitám, které jsou nejpřirozenější. Jógové dynamické provádění poloh podporují zdravý tělesný vývoj a vyrovnávají nepříznivé účinky nadměrného sezení a zároveň ovlivňují správné držení těla. Pokud Vaše děti již vykonávají jinou sportovní aktivitu, je jóga ideální kompenzací pro namáhané svaly.

Hlavním rozdílem mezi jógou a ostatními sportovními disciplínami je, že cvičení jógy se provádí zvolna, plynule bez švihů a že pohyb je pod vědomou kontrolou. Jóga je nesoutěživá a cílem rozhodně není naučit se co nejvíce cviků co nejdříve. Dětská jóga je určitá forma hravě pojatého pohybového cvičení s prvky jógy. Provádějí se i dechové techniky a děti se učí relaxaci. To vše prostřednictvím nejrůznějších her a říkanek. U starších dětí jsou jógové polohy zaměřeny na smysl pro rovnováhu a na záklonové a předklonové cviky, které prospívají rozvíjející se tělesné i duševní stavbě dětí. Cílem je cvičit tak, aby to dítěti prospívalo po stránce tělesné i duševní.

Navštěvuji pravidelně 1x týdně anglickou školku Dino-Preschool, s.r.o., Praha-Chodov, Babákova 2149/1, kde si společně s dětmi hrajeme a cvičíme.

Jabloňová 71, Praha 10, 106 00, tel.č. +420 777 007 166, email: svat.m@seznam.cz top  |  home